Poradenství, projekce, montáž a servis

Tepelná čerpadla

Když přemýšlíte o vytápění svého domu nebo podniku, jedna z moderních a ekologických možností, která stojí za zvážení, jsou tepelná čerpadla. Tato zařízení mají mnoho výhod a jsou stále populárnější volbou pro vytápění v mnoha domácnostech a komerčních provozech.

Tepelné čerpadlo využívá elektrickou energii a zároveň čerpá energii z okolního prostředí k vytápění domácnosti. Poměr těchto dvou zdrojů energie použitých k výrobě tepla je 1/3 elektrické energie a 2/3 energie z okolního prostředí. Toto vyrobené teplo lze následně využít k vytápění domu prostřednictvím podlahového vytápění nebo radiátorů. Kromě toho lze teplo využít k ohřevu vody a v letních měsících i k chlazení domácnosti.

Výhody tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla nabízejí několik výhod:

  • Nízké náklady na vytápění – tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje energie, jako je sluneční energie, vzduch nebo voda. Jsou schopná dodat více tepla, než spotřebují energie.
  • Nenáročný provoz z hlediska údržby a obsluhy pracují tepelná čerpadla po úvodním nastavení samostatně. Je také možné ovládat je na dálku pomocí internetového rozhraní nebo mobilní aplikace.
  • Ekologická ohleduplnosttepelná čerpadla snižují emise skleníkových plynů a mají menší ekologický otisk, což je v souladu s trendy ke snižování dopadu na životní prostředí.
  • Kompatibilita lze je kombinovat s klasickým vytápěním pomocí topných těles, podlahovým topením atd.
  • Účinnost – tepelná čerpadla jsou známa pro svou vysokou účinnost, což znamená nižší provozní náklady a sníženou spotřebu energie.
  • Flexibilita – různé typy tepelných čerpadel. Lze vybrat optimální čerpadlo pro konkrétní podmínky (klima, terén, teplotní požadavky aj.)
  • Dvojí funkce tepelné čerpadlo umožňuje nejen vytápět dům, ale lze ho využít i na chlazení.

Montáž tepelných čerpadel

Montáž tepelného čerpadla je odborná činnost, kterou by měl provádět kvalifikovaný technik s dostatečnými znalostmi a zkušenostmi v oblasti vytápění a chlazení.

Samotná instalace tepelného čerpadla je zpravidla hotová během dvou dnů. V domluvený termín proběhne usazení všech částí systému, propojení pomocí potrubí a jeho následné izolování, napuštění i natlakování otopného systému a elektrické propojení tepelného čerpadla s rozvaděčem.

Pamatujte, že montáž tepelného čerpadla by měla být prováděna podle místních stavebních a technických norem a je vždy vhodné nechat tuto práci na odbornících.

Profesionální montáž tepelných čerpadel je zásadní pro zajištění bezproblémového a efektivního provozu. Kvalifikovaní technici nejenže zajistí, že je zařízení nainstalováno správně, ale také se postarají o pravidelnou údržbu a servis, aby se minimalizovaly rizika poruch a zajistila dlouhá životnost tepelného čerpadla.

Prodej tepelných čerpadel Viessmann za velkoobchodní ceny

Pokud uvažujete o vytápění s využitím tepelných čerpadel, je důležité začít hledáním spolehlivého dodavatele nebo prodejce tepelných čerpadel. Existuje mnoho různých typů tepelných čerpadel, včetně vzduch-voda, vzduch-vzduch, voda-voda a dalších. Profesionální prodejce vám může pomoci vybrat ty, které nejlépe vyhovují vašim potřebám a specifikacím vašeho objektu. Prodáváme za výhodné velkoobchodní ceny, což umožňuje našim zákazníkům získat kvalitní produkty od Viessmann za konkurenceschopné a atraktivní ceny.

Věříme, že naše široká nabídka tepelných čerpadel Viessmann přináší inovativní a energeticky efektivní řešení pro vytápění a chlazení. S našimi produkty nejen šetříte náklady na energie, ale také přispíváte k udržitelnější budoucnosti. Pokud máte zájem o další informace nebo byste si přáli konzultovat konkrétní potřeby vaší domácnosti nebo firmy, neváhejte nás kontaktovat.

 

 

 

Tepelná čerpadla pro ohřev teplé vody

 

 

 

Velká tepelná čerpadla

Copyright © 2024