Poradenství, projekce, montáž a servis

Tepelná čerpadla země/voda

Pořízením tepelného čerpadla získáte nejekologičtější zdroj tepla. Při jejich provozu nejsou do ovzduší vylučovány žádné škodlivé emise. Provoz tepelných čerpadel vyžaduje jen malé množství elektrické energie.

Jak funguje tepelné čerpadlo

Princip, na kterém fungují tepelná čerpadla, by se dal přirovnat k běžným chladícím zařízením. Čerpadla využívají vlastností speciální látky, chladiva, která se stlačením zahřívá, expanzí ochlazuje a mění v plyn. Zatímco chladnička odebírá teplo potravinám, tepelné čerpadlo získává teplo z venkovního prostředí. Ochlazené chladivo může předehřívat vzduch, voda nebo země.

Vlastnosti tepelného čerpadla země/voda

Tepelné čerpadlo typu země/voda odebírá teplo z půdy a to předává vodě. Pro svoji funkci musí být připojeno k elektrické energii, která je nezbytná pro provoz kompresoru.

Teplo se odebírá z okolní půdy a předává chladivu. Ve výměníku tepla dochází k odpaření a plynné skupenství chladiva je nasáto kompresorem. Zde následuje stlačení plynu a jeho zahřátí. Plyn dále odchází do kondenzátoru, odkud se teplo předává do topné soustavy. V otopné soustavě se odebere teplo, tím klesne teplota chladiva, které kondenzuje a přes expanzní ventil putuje zpět do výparníku. Tento proces se neustále opakuje.

Tepelná čerpadla země/voda mají tichý chod a současně nabízí nejvyšší účinnost a mají až o 30% nižší spotřebu energie ve srovnání s čerpadly typu vzduch/voda.

Výhody:

  • Nejekonomičtější systém vytápění na trhu
  • Tepelným čerpadlem typu země/voda získáte dostatečné množství tepla k vytápění budov s podlahovým vytápěním
  • Lze je propojit s fotovoltaikou nebo kotlem na elektřinu či plyn
  • Nejtišší provoz tepelného čerpadla
  • Při chlazení nahradí klimatizaci
  • Dlouhá životnost pořízeného čerpadla a jeho umístění v domě
  • Vytápí, ohřívá vodu i chladí

Nevýhody

  • Pro instalaci plošných kolektorů je potřeba cca 400–500 m2 pozemku.
  • Nad plošnými kolektory nebudete do budoucna moct postavit bazén, příjezdovou cestu, terasu, vysazovat stromy atd.
  • Máte-li menší pozemek, můžete čerpat energii ze země pomocí geotermálního vrtu. Ten je finančně náročnější a je k němu zapotřebí stavební povolení a geologický průzkum

Montáž tepelných čerpadel Viesmann země/voda

Naše rodinná firma působí na trhu již od roku 2021. Máme dlouholeté zkušenosti v oblasti tepelné techniky a v posledních letech jsme se stali zástupcem společnosti Viessmann ČR v Královehradeckém kraji.

Nabízíme profesionální montáž tepelných čerpadel Viessmann v regionu Pardubice a Hradec Králové.

Naši technici zajistí odbornou instalaci a postarají se o pravidelnou údržbu a servis. Poskytujeme spolehlivé a profesionální služby, kontaktujte nás a my s vámi projdeme podrobnosti a navrhneme pro vás nejvhodnější řešení.

Nezávazně poptat

 

 

 

Tepelná čerpadla země/voda

Copyright © 2024