Poradenství, projekce, montáž a servis

Solární systémy

Solární termický ohřev vody pracuje na principu ohřívání kapaliny v kolektoru. Tato kapalina pak v zásobníku ohřívá vodu.

Solární kolektory Viessmann můžete využívat buď výhradně pro ohřev teplé vody, nebo jako záložní doplněk při zajištění ústředního vytápění. Tímto způsobem lze dosáhnout až 60 % úspor energie nebo snížit celkovou spotřebu tepla až o 35 %.

Náklady na ohřev vody patří v domácnostech k největším položkám. Rychlým a administrativně snadným řešením je instalace fotovoltaického ohřevu vody.

Solární ohřev vody je vhodný:

  • solární ohřev vody se vyplatí především v rodinných domech s větším počtem obyvatel, kde je vyšší spotřeba teplé vody a tedy potřeba vyššího výkonu ohřevu
  • v nízkoenergetických a pasivních domech. Není vhodný do domů, kde dochází k větším tepelným ztrátám
  • tam, kde je k vytápění využíváno podlahové topení
  • v rekreačních objektech, kde minimalizuje náklady na vytápění v době pobytu

Tento systém vytápění využívá obnovitelné zdroje energie. Přispíváte tak k ochraně životního prostředí a snižujete uhlíkovou stopu. Může výrazně snížit náklady na energie spojené s ohřevem vody. Jedná se o dlouhodobou investici do budoucnosti.

Velkoobchodní ceny

Prodáváme montážním firmám za velkoobchodní ceny. Můžete tak získat kvalitní produkty značky Viessmann za atraktivní cenu s návazností na servisní služby.

Možnost využití dotací

Na systém lze také čerpat dotace, s jejichž vyřízením vám rádi pomůžeme prostřednictvím našich externích partnerů.

Žádat o prostředky z dotací mohou vlastníci nebo spoluvlastníci rodinných domů či trvale obývaných staveb. Povinností je, aby rekreační objekt měl vlastní číslo popisné. U některých dotací navíc platí podmínka trvalého pobytu.

V případě zájmu nás kontaktuje a my s vámi probereme možná řešení.

Copyright © 2024