Poradenství, projekce, montáž a servis

Tepelné čerpadlo vzduch-voda: Efektivní a úsporné vytápění

Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou moderním a účinným způsobem vytápění a ohřevu teplé vody. Fungují na principu přenosu tepla z venkovního vzduchu do vnitřního prostředí. Díky tomu mohou výrazně snížit náklady na vytápění, a to i oproti jiným alternativám, jako je například plyn nebo elektřina.

Jak to funguje? Princip tepelného čerpadla vzduch-voda

Tepelné čerpadlo vzduch-voda se skládá ze dvou základních částí: venkovní jednotky a vnitřní jednotky. Venkovní jednotka je umístěna venku a odebírá teplo z okolního vzduchu. Toto teplo je pak přenášeno do vnitřní jednotky, kde se využívá pro ohřev vody v topném systému nebo zásobníku teplé vody.

Vnitřní jednotka tepelného čerpadla se skládá z kompresoru, expanzní klapky, výparníku a kondenzátoru. Kompresor stlačuje chladivo, které se v důsledku toho zahřívá. Zahřáté chladivo pak proudí do výparníku, kde předává teplo vodě v topném systému. Voda se v důsledku toho ohřívá a proudí do radiátorů nebo podlahového vytápění. Chladivo, které předalo teplo vodě, se vrací do kompresoru, kde se opět ochladí a stlačí. Tento cyklus se pak neustále opakuje.

Výhody tepelných čerpadel vzduch-voda

  • Efektivní a úsporné vytápění: Tepelná čerpadla vzduch-voda mohou výrazně snížit náklady na vytápění, a to i oproti jiným alternativám, jako je například plyn nebo elektřina.
  • Ochrana životního prostředí: Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou ekologickým způsobem vytápění. Nepoužívají žádné fosilní paliva a nevypouštějí do ovzduší žádné škodlivé látky
  • Jednoduchá instalace a údržba: Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou poměrně jednoduchá na instalaci a údržbu.

Možné nevýhody:

  • O něco slabší účinnost při nízkých teplotách: Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou nejúčinnější při teplotách nad 0 °C. Při nižších teplotách se jejich účinnost snižuje.
  • Hluk: Venkovní jednotka tepelného čerpadla může být slyšet.

Výběr tepelného čerpadla vzduch-voda

Při výběru tepelného čerpadla vzduch-voda je třeba zohlednit několik faktorů, jako je například:

  • Rozměry domu nebo bytu: Tepelné čerpadlo musí mít dostatečný výkon pro vytápění daného prostoru.
  • Lokalita: Tepelné čerpadlo musí být schopné pracovat i při nízkých teplotách.
  • Rozpočet: Tepelná čerpadla vzduch-voda se liší cenou.

Montáž tepelného čerpadla vzduch-voda

Montáž tepelného čerpadla vzduch-voda provádí vždy kvalifikovaná osoba. Montáž zahrnuje instalaci venkovní a vnitřní jednotky, připojení k topnému systému a zásobníku teplé vody, a také zapojení do elektrické sítě.

Nabízíme velkoobchodní prodej tepelných čerpadel vzduch-voda. V našem sortimentu máme široký výběr tepelných čerpadel renomovaných výrobců. Rádi poradíme tak, abyste byli maximálnně spokojeni. Samozřejmostí je pak naše související instalační služba – montáž tepelných čerpadel vzduch-voda v Hradci Králové a v Pardubicích a okolí. Naši odborní pracovníci mají dlouholeté zkušenosti se vším, co je třeba, aby zajistili, že vaše nové tepelné čerpadlo bude nainstalováno správně a bezpečně.

Uvažujete o pořízení tepelného čerpadla vzduch-voda? Kontaktujte nás, rádi poradíme.

Nezávazně poptat

Monobloková tepelná čerpadla vzduch/voda

 

 

 

Splitová tepelná čerpadla vzduch/voda

Copyright © 2024